Silvestr (oh ____!....doll)

31. prosince 2015 v 13:57 | ♥Charlie♥ |  Veterinární tipy
Dnes nastal ten strašlivý den, ano, je to tak.... dnes o půlnoci (a možná už i odpoledne -_- ) odstratuje nejen pro naše chlupaté kamarády, ale i pro některé jedince z nás, nejhorší den na přelomu roku... Přesně tak, je to SILVESTR. Nejen, že se nevyspíme, i kdyby naši mazlíčci neměli strach (pokud nebydlíte někde, kde výjimečně lidé neodpalují až skoro vražedné petardy), ale když nastane často případ, že propadnou panice, hlavně pejsci (kočičky to mají většinou na salámu, ale je to individuální), tak to už nespíme ani 1. ledna třeba až do dopoledne -_-'. Takže jsem se rozhodla, jako nyní většina webů těsně před Silvestrem, zopakovat některé metody a tipy pro zmírnění až pro úplné vymizení stresu u bojácných psů. Nejlepší je začít připravením pelíšku, hraček a miskou s vodou do nejklidnější místnosti, kterou v bytě/domě najdete. A samozřejmě buďte v místnosti s pejskem i Vy, to bude nejraději :). Následující rady jsou pro pejsky, kteří nebyli už jako štěňátka vedeni k normálnímu chování při hlasitých a lekavých výstřelech a jejich bojácnost a plachost tedy přetrvává po celý život. Jestliže ale máte štěňátko, chovejte se přirozeně, třeba se i radujte, aby štěně vycítilo klid a pohodu (tím nemyslím poskakování po pokoji a vřískání, ale klidné sednutí si třeba na gauč a hodování pokrmů a jakoby ohňostorj nebyl). Nejlepší je ale, když sami doma neprovádíte nic s pyrotechnikou, jelikož jestliže máte rádi všechna zvířátka, tak je nebudete zbytečně lekat jen za účelem nějaké ''zábavy'', protože zvířátka se přirozeně nečekaných bouchnutí budou bát. Pokud se ale Vaše již starší štěně, třebaže prožívá 2. Silvestr, stále bojí, můžete následovat tipy z různých webů, nebo třeba i ty níže :).

♥ Výlet na odlehlá místa, chata...
Nejlepší je, když máte možnost odjet z rušného města, nebo jiného neklidného místa na místo, kde petardy nejsou. Sice už takových možností moc není, protože už i mnoho lidí na vesnicích to bere jako jakousi tradici. Ale jestliže tu možnost máte, neváhala bych a užila si poklidného Silvestra se svým nejlepším kamarádem/kamarádkou :).

♥ Komunikace, rozptýlení, hraní
Jestliže se Váš pejsek zas až tak nebojí, ale přece jen je tu nějaký ten strach, stačí, když s ním budete komunikovat, nebo se přetahovat o provázek či házet balonek, tak se nejen rozptýlí, ale taky se už nebude tak moc soustředit na dráždivé zvuky okolo něj :).

♥ Uklidňující bylinky
Já tento rok volím tuto možnost. Jedna z blahodárných bylinek pro každou mysl je heřmánek římský. Bud' se pejskovi přidá do misky s jídlem a zamíchá, nebo se přidá do vroucí vody a provoní celý prostor. Má téměř uspávací moc a není to žádná chemie s vedlejšími účinky. Dá se také aplikovat pomocí koupele nebo masáže (v podobě bylinného oleje). Je to vlastně taková aromaterapie, která poskytuje klid na duši i na tělu, taky díky svým antibakteriálním účinkům a mírní záněty a infekce :). Hafík tak nebude vystresovaný, ale uklidněný (ne omámený a zmatený jako po prášcích) a je možnost, že dokonce usne :).

♥ Chemie
Sedativa jsou snad nejhorší a nejposlednější možností pro psa, který je na tom opravdu hodně špatně. Někteří pejsci dokonce zvracejí z toho neustáleho štěkání, kňučení a ztřeštěného pobíhání, které stejně nezabírá. V takovém případě si kolem podvečera před silvestrem zajděte k veterináři a prokonzultujte případné podání vhodných léků. Ale jsou tu i takoví rádoby páníčci, kteří cpou tyto sračičky i psům, kteří by je vůbec nepotřebovali, kdyby je jejich milovaný pán nenechával sám doma, zatímco on bude pařit a oni budou pod vlivem sedativ sami doma. No, jde na mě vidět ta zlost, vím xD. Ale přijde mi to hrozně sobecké a nezodpovědné, pořídit si pejska, nenavyknout ho a pak ho nechávat pod utlumeným stresem samotného, když by to ani nebylo za potřebí, přec je to snad pro ně nejhorší noc v roce. V případě podání sedativ, ač to není nutné, mohou mít dokonce opačné účinky, ale i tak je zde riziko, že když ne opačné, tak vedlejší...

Nejlepší je stejně začít už od štěňátka, ale když už je pozdě, tak jsem zapomněla dodat, že když se pejsek bude projevovat (štěkání, ztřeštěné pobíhání, kňučení...), tak hlavně netrestejte (fyzicky ani neřvěte) ani nechvalte (při případném uklidnění ve Vaší náruči). Je dobré být tak akorát, prostě neutrál, pohoda, klid. Hlavně nepodporujte jeho strach a tušení, že se děje něco neobvyklého (nadměrné pusinkování, mačkání a smutné skuhrání typu: ,,To bude dobré.'', ,,Přestaň, to je v pořádku.'' atd.), ale prostě si spíš hrajte, rozptylujte atd. Jinak, můj osobní názor na Silvestr je hrůza a děs, zrušila bych to a ty lidi, kterým je všecko jedno a odpalují si to, kde chtějí, bych nakopala do prdele :) xP. Prostě mám radši zvířátka, než bezohledné lidi, tak to prostě mám :). A ani se mi to nikdy moc nelíbilo, protože to stejně hned zmizí a navíc to jde do ovzduší. A také soucítím s ostatními páníčky, kterým nejsou jejich mazlíci ukradení. Není to jen ohňostroj, ale i ožralci, díky kterým jsou havárie, rvačky nebo vraždy... Prostě Silvestra nemám ráda a nikdy mít ani nebudu a taky to rozhodně nebudu podporovat.
Mimochodem, ty tipy uvedeny výše, jsou jen RADY a NÁZORY, neříkám, že to snad musíte dělat (píšu to hlavně pro rýpaly). Jinak můžete do komentářů uvést své tipy, názory nebo se podělit třeba i o nynější zážitky ze Silvestra :). No nic, u nás už to začíná, takže je Hanske zavrtaný v rohu botníku -.-'.
Nuže, přeji Vám a Vašim mazlíčkům klidnou noc a nabitý zbytek svátků :).

Vaše
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucka lucka | 5. ledna 2016 v 17:20 | Reagovat

ahoj nevíš proč Evča zrušila blog, byl nejlepší, bez urážky :-(

2 ♥Charlie♥ ♥Charlie♥ | Web | 6. ledna 2016 v 15:56 | Reagovat

[1]: Jojo, ale to ti může říct jen ona sama, napiš jí třeba na mail nebo skype :-)

3 lucka lucka | 6. ledna 2016 v 17:47 | Reagovat

tak dík ale sem jen fanoušek :-)

4 Carolynawacy Carolynawacy | E-mail | 4. srpna 2017 v 16:24 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another categories of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

5 Carolynawacy Carolynawacy | E-mail | 4. srpna 2017 v 21:28 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captchas solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later!

XRumer201708

6 Carolynawacy Carolynawacy | E-mail | 5. srpna 2017 v 18:47 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha regignizing of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
See you later ;)

XRumer201708

7 Carolynawacy Carolynawacy | E-mail | 6. srpna 2017 v 16:08 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
You read it - then IT WORKS!
Good luck!

XRumer201708

8 Avia777moni Avia777moni | E-mail | 16. srpna 2017 v 11:14 | Reagovat

<b>Авиабилеты по РУ за 60 процентов от цены кассы.</b> по МИРУ - 50%| <b>Телеграмм @AviaRussia</b> только этот, другие не используем.

Надежно. Выгодно. Без слётов. И БЕЗ каких-либо проблем.

Оплата:
ЯндексДеньги, Webmoney (профессиональные счета)
Рады сотрудничеству!
________

авиабилеты дешево s7 airlines7 официальный
авиабилеты красноярск москва дешево s7
купить авиабилет симферополь москва дешево онлайн
авиабилеты дешево аэрофлот официальный сайт
дешевые авиабилеты

9 SlavaSrm SlavaSrm | 5. října 2017 v 21:48 | Reagovat

Hey all! Recently I have been dealing with a lot of Problems. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well <a href=http://firmgains.com/drugs/ambien-walrus>Contact</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

10 Dol77larWels Dol77larWels | E-mail | 14. října 2017 v 17:18 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

11 BethanyQjx BethanyQjx | 29. října 2017 v 11:07 | Reagovat

My friend and I went camping the other day. It was a very bad experience, as he wouldn't let me sleep all night. He kept talking about random stuff and complained about his anxiety. I totally told him to <a href=http://esma.xyz/story.php?title=buy-ambien-online-%7C-ambien-zolpidem-without-prescription-%7C-order-zolpidem-online>interaction</a> and deal with it.

12 AvitoRu3et AvitoRu3et | E-mail | 31. října 2017 v 4:46 | Reagovat

<b>Пополение баланса Авито (Avito) за 50%</b> | <b>Телеграмм @a1garant</b>

<b>Здравствуйте, дорогие друзья!</b>

Всегда рады предоставить Всем вам сервис по пополнению баланса на действующие активные аккаунты Avito (а также, абсолютно новые). Если Вам нужны конкретные балансы - пишите, будем решать. Потратить можно  на турбо продажи, любые платные услуги Авито (Avito).

<b>Аккаунты не Брут. Живут долго.</b>

Процент пополнения в нашу сторону и стоимость готовых аккаунтов: <b>50% от баланса на аккаунте.</b>
Если требуется залив на ваш аккаунт, в этом случае требуются логин и пароль Вашего акка для доступа к форме оплаты, пополнения баланса.
Для постоянных заказчиков гибкая система бонусов и скидок!

<b>Гарантия: </b>

<b>И, конечно же ничто не укрепляет доверие, как - Постоплата!!!</b> Вперед денег не просим...

Рады сотрудничеству!

<b>Заливы на балансы Авито</b>
________

как на авито залить видео
деньги ссср купить на авито
восстановить аккаунт авито через номер телефона
как вывести деньги с авито кошелька на киви кошелек
авито телефон привязан к другому аккаунту

13 ValeriaUzj ValeriaUzj | E-mail | 17. března 2018 v 1:20 | Reagovat

Hello everybody! Recently I have been battling with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking meds, so I may as well <a href=http://www.bcn.com/fff/lorazepam-muscle-relaxant>this</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

14 PhylisKin PhylisKin | E-mail | 19. března 2018 v 2:41 | Reagovat

Oh Heavens. I don't know what to do as I have tons of work to do next week summer. Plus the university exams are getting, it will be a hell. I am already panicking maybe I should <a href=https://www.apolloclinic.com/online-clinic/ativan-weight-gain>here</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

15 LesaLxx LesaLxx | E-mail | 12. dubna 2018 v 6:10 | Reagovat

Hey all! Recently I have been battling with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well <a href=https://www.acom.us/kok/reviews-on-provigil>link</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

16 LesaNcw LesaNcw | E-mail | 15. dubna 2018 v 21:33 | Reagovat

Hi everybody! Recently I have been struggling with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking medicine, so I may as well <a href=http://www.mybrcc.edu/xyx/phentermine-375mg-tablets-buy-online.html>this</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

17 LesaRkj LesaRkj | E-mail | 27. dubna 2018 v 2:33 | Reagovat

Hey all! Lately I have been dealing with a lot of Problems. Friends and doctors keep telling me I should consider taking meds, so I may as well <a href="http://www.detcog.org/miks/weight-loss-clinics-that-prescribe-phentermine-in-nj.html">weight loss clinics that prescribe phentermine in nj</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

18 LesaRha LesaRha | E-mail | 5. května 2018 v 11:41 | Reagovat

Hi all! Recently I have been fighting with a lot of personal issues. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well <a href=http://legianbeachbali.com/wbe/cheap-xanax-for-sale>url</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

19 PhylisIbp PhylisIbp | E-mail | 7. května 2018 v 16:28 | Reagovat

Oh Lord. I don't know what to do as I have a lot of of work to do next week semester. Plus the university exams are close, it will be a stretch. I am already panicking maybe I should <a href=http://www.inmobiliachile.cl/uploads/pdfs/phentermine-anxiety>link</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

20 PhylisTwr PhylisTwr | E-mail | 26. května 2018 v 1:29 | Reagovat

Hey everybody! Recently I have been dealing with a lot of challenges. Friends and doctors keep telling me I should consider taking medicine, so I may as well <a href=https://www.areaa.org/wp-includes/style/is-female-viagra-available>is female viagra available</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

21 LesaPcw LesaPcw | E-mail | 30. května 2018 v 1:38 | Reagovat

Oh God. I don't know what to do as I have tons of work to do next week month. Plus the university exams are approaching, it will be a hell. I am already losing sleep maybe I should <a href=http://www.manifestyourpotential.com/liv/the-surge-modafinil>the surge modafinil</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama