Prosinec 2015

Silvestr (oh ____!....doll)

31. prosince 2015 v 13:57 | ♥Charlie♥ |  Veterinární tipy
Dnes nastal ten strašlivý den, ano, je to tak.... dnes o půlnoci (a možná už i odpoledne -_- ) odstratuje nejen pro naše chlupaté kamarády, ale i pro některé jedince z nás, nejhorší den na přelomu roku... Přesně tak, je to SILVESTR. Nejen, že se nevyspíme, i kdyby naši mazlíčci neměli strach (pokud nebydlíte někde, kde výjimečně lidé neodpalují až skoro vražedné petardy), ale když nastane často případ, že propadnou panice, hlavně pejsci (kočičky to mají většinou na salámu, ale je to individuální), tak to už nespíme ani 1. ledna třeba až do dopoledne -_-'. Takže jsem se rozhodla, jako nyní většina webů těsně před Silvestrem, zopakovat některé metody a tipy pro zmírnění až pro úplné vymizení stresu u bojácných psů. Nejlepší je začít připravením pelíšku, hraček a miskou s vodou do nejklidnější místnosti, kterou v bytě/domě najdete. A samozřejmě buďte v místnosti s pejskem i Vy, to bude nejraději :). Následující rady jsou pro pejsky, kteří nebyli už jako štěňátka vedeni k normálnímu chování při hlasitých a lekavých výstřelech a jejich bojácnost a plachost tedy přetrvává po celý život. Jestliže ale máte štěňátko, chovejte se přirozeně, třeba se i radujte, aby štěně vycítilo klid a pohodu (tím nemyslím poskakování po pokoji a vřískání, ale klidné sednutí si třeba na gauč a hodování pokrmů a jakoby ohňostorj nebyl). Nejlepší je ale, když sami doma neprovádíte nic s pyrotechnikou, jelikož jestliže máte rádi všechna zvířátka, tak je nebudete zbytečně lekat jen za účelem nějaké ''zábavy'', protože zvířátka se přirozeně nečekaných bouchnutí budou bát. Pokud se ale Vaše již starší štěně, třebaže prožívá 2. Silvestr, stále bojí, můžete následovat tipy z různých webů, nebo třeba i ty níže :).

♥ Výlet na odlehlá místa, chata...
Nejlepší je, když máte možnost odjet z rušného města, nebo jiného neklidného místa na místo, kde petardy nejsou. Sice už takových možností moc není, protože už i mnoho lidí na vesnicích to bere jako jakousi tradici. Ale jestliže tu možnost máte, neváhala bych a užila si poklidného Silvestra se svým nejlepším kamarádem/kamarádkou :).

♥ Komunikace, rozptýlení, hraní
Jestliže se Váš pejsek zas až tak nebojí, ale přece jen je tu nějaký ten strach, stačí, když s ním budete komunikovat, nebo se přetahovat o provázek či házet balonek, tak se nejen rozptýlí, ale taky se už nebude tak moc soustředit na dráždivé zvuky okolo něj :).

♥ Uklidňující bylinky
Já tento rok volím tuto možnost. Jedna z blahodárných bylinek pro každou mysl je heřmánek římský. Bud' se pejskovi přidá do misky s jídlem a zamíchá, nebo se přidá do vroucí vody a provoní celý prostor. Má téměř uspávací moc a není to žádná chemie s vedlejšími účinky. Dá se také aplikovat pomocí koupele nebo masáže (v podobě bylinného oleje). Je to vlastně taková aromaterapie, která poskytuje klid na duši i na tělu, taky díky svým antibakteriálním účinkům a mírní záněty a infekce :). Hafík tak nebude vystresovaný, ale uklidněný (ne omámený a zmatený jako po prášcích) a je možnost, že dokonce usne :).

♥ Chemie
Sedativa jsou snad nejhorší a nejposlednější možností pro psa, který je na tom opravdu hodně špatně. Někteří pejsci dokonce zvracejí z toho neustáleho štěkání, kňučení a ztřeštěného pobíhání, které stejně nezabírá. V takovém případě si kolem podvečera před silvestrem zajděte k veterináři a prokonzultujte případné podání vhodných léků. Ale jsou tu i takoví rádoby páníčci, kteří cpou tyto sračičky i psům, kteří by je vůbec nepotřebovali, kdyby je jejich milovaný pán nenechával sám doma, zatímco on bude pařit a oni budou pod vlivem sedativ sami doma. No, jde na mě vidět ta zlost, vím xD. Ale přijde mi to hrozně sobecké a nezodpovědné, pořídit si pejska, nenavyknout ho a pak ho nechávat pod utlumeným stresem samotného, když by to ani nebylo za potřebí, přec je to snad pro ně nejhorší noc v roce. V případě podání sedativ, ač to není nutné, mohou mít dokonce opačné účinky, ale i tak je zde riziko, že když ne opačné, tak vedlejší...

Nejlepší je stejně začít už od štěňátka, ale když už je pozdě, tak jsem zapomněla dodat, že když se pejsek bude projevovat (štěkání, ztřeštěné pobíhání, kňučení...), tak hlavně netrestejte (fyzicky ani neřvěte) ani nechvalte (při případném uklidnění ve Vaší náruči). Je dobré být tak akorát, prostě neutrál, pohoda, klid. Hlavně nepodporujte jeho strach a tušení, že se děje něco neobvyklého (nadměrné pusinkování, mačkání a smutné skuhrání typu: ,,To bude dobré.'', ,,Přestaň, to je v pořádku.'' atd.), ale prostě si spíš hrajte, rozptylujte atd. Jinak, můj osobní názor na Silvestr je hrůza a děs, zrušila bych to a ty lidi, kterým je všecko jedno a odpalují si to, kde chtějí, bych nakopala do prdele :) xP. Prostě mám radši zvířátka, než bezohledné lidi, tak to prostě mám :). A ani se mi to nikdy moc nelíbilo, protože to stejně hned zmizí a navíc to jde do ovzduší. A také soucítím s ostatními páníčky, kterým nejsou jejich mazlíci ukradení. Není to jen ohňostroj, ale i ožralci, díky kterým jsou havárie, rvačky nebo vraždy... Prostě Silvestra nemám ráda a nikdy mít ani nebudu a taky to rozhodně nebudu podporovat.
Mimochodem, ty tipy uvedeny výše, jsou jen RADY a NÁZORY, neříkám, že to snad musíte dělat (píšu to hlavně pro rýpaly). Jinak můžete do komentářů uvést své tipy, názory nebo se podělit třeba i o nynější zážitky ze Silvestra :). No nic, u nás už to začíná, takže je Hanske zavrtaný v rohu botníku -.-'.
Nuže, přeji Vám a Vašim mazlíčkům klidnou noc a nabitý zbytek svátků :).

Vaše

Mattel - Never gives up

31. prosince 2015 v 11:54 | ♥Charlie♥ |  Můj deníček
Ahojky! :) Přes stránku stream.cz jsem v pořadu Slavné značky našla úžasné video a docela nové (z 2. prosince 2015) o Mattelu a jeho práci. Je to takové shrnutí za celá léta a musím říct, že jsem se dozvěděla zase nějakých málo věcí, které jsem nevěděla. Dokonce se ve videu objevily ústřižky z filmu MH - Škola duchů, Who is Barbie? nebo trailer k filmu Barbie - Tajná četa (Spy squad)! Líbilo se mi podání a pohled pána na věc, že Barbie jen tak z boje neodejde :D :)). V což také věřím :). Alespoň, že u nás jde Mattel konečně trochu na výsluní, i když je to jen jedno video, tak už v komentářích vidím, jak lidé jeví zájem :). Ale i kdyby ne, tak Barbie tady bude ještě hoodně dlouho, jelikož panenku, která tady má už téměř 57 let tradici, žádná jiná nedostihne :). Tím samozřejmě nehaním jiné panenky, monsterky, everky atd. mám opravdu ráda, ale popravdě je Barbie takový základ :). A dokud tu jsme me & my girls, tak to si pište, že žádná panenka neodejde :DD.
Na video se můžete podívat ZDE, jelikož to není z YouTube, tak se Vám to video nezobrazí na blogu. BARBIE4EVER :D :) ♥.

Vaše